עבירות תנועה

תוך כמה זמן מגיע דו"ח מצלמת מהירות או רמזור אדום ?

תוך כמה זמן מגיע דו"ח מצלמת מהירות או רמזור אדום ? , זאת שאלה שחוזרת ועולה כמעט מידי יום על ידי נהגים שהבחינו במצלמה בשעה שהם …איך לומר… לכאורה לא נזהרו, אז הפעם המאמר עוסק המצלמות ובזמנים במובן הרחב של המילה.

והתשובה למי שאין סבלנות לקרוא את כל המאמר החשוב…לרוב מהר, אבל לא תמיד ואסור לשכוח את ההתיישנות.

תוך כמה זמן מגיע דו"ח מצלמת מהירות או רמזור אדום?

מצלמות א 3 :

תוך כמה זמן מגיע דו"ח מצלמת מהירות או רמזור אדום ? פרויקט א-3 (אכיפה אלקטרונית אוטומטית), הנו פרויקט הדגל של משטרת ישראל בשנים האחרונות, כחלק מהמלצות ועדת שיינין בין היתר למלחמה בתאונות הדרכים משנת 2005. החל מ-2012 החלה להתבצע אכיפת מהירות בקטעי דרך ומהירות ואור אדום בצמתים בארץ.

משטרת ישראל החליפה בהדרגה את מצלמות המהירות הדיגיטליות הישנות והמוכרות, במצלמות חדשות לאחר שלטענתה בדקה אותם ואישרה אותן בבדיקות מקיפות על פי תקן מיוחד. טוב, כך לטענתה וזה כבר סיפור אחר, ראה בקישור הבא.

אחד היתרונות של המצלמות הדיגיטליות על פני האנלוגיות היה שאין סרט צילום, שצריך כל תקופת זמן מסוימת להגיע לעמוד, להוציא להחליף לשמור בתנאים מסוימים לפתח וכך הלאה, דבר המצריך זמן ומשאבים ולעיתים אף נשרפו תמונות.

כיום הצילום נשלח מהמצלמה הדיגיטלית למוקד המשטרה שבירושלים, למעשה במידי כאשר השוטרים במרכז הבקרה שמפיקים את הדו"ח, יכולים ממש לראות את הנעשה כמעט בזמן אמת, כאשר הדבר תלוי כמובן בהגדרות של המצלמה.

תוך כמה זמן מגיע דוח מהירות מצלמה או רמזור אדום?

אז תוך כמה זמן יגיע הדו"ח אלי?

התהליך הוא מהיר, כאשר מדובר בכ-4 ימים במקרה הפשוט של משלוח דו"ח המהירות או הרמזור האדום לבעל הרכב, זאת מבלי להביא בחשבון את מהירות משלוח הדואר בדואר ישראל, שלא בדיוק ידועים במהירות העברת הדואר.

אך לא בכל מקרה מדובר ב 4 ימים, ולמעשה החוק מקנה למשטרת ישראל פרק זמן רב יותר מבחינת התיישנות העבירה.

האם יש כאן גם טענת התיישנות?

החוק קובע כי כאשר מדובר בעבירת תעבורה המבוססת על צילום רכב, יש לשלוח לבעל הרכב הזמנה למשפט בתוך ארבעה חודשים מיום ביצוע העבירה. מדברי ההסבר להצעת החוק עולה, כי הוראה זו נועדה להביא לידיעת בעל הרכב את דבר האישום נגדו, להמציא לו את ההזמנה, תוך פרק זמן שיאפשר לו להתגונן כראוי.

אולם, מה במקרה של משלוח דו"ח, כאשר רישום הרכב עדין אינו מעודכן, למשל במקרה של רכב חדש? או במקרה שמדובר ברכב ליסינג?, במקרה זה יש למשטרה 6 חודשים להודיע על ביצוע העבירה.

במקרה של דו"ח מצלמה שהוסב לשמו של אדם אחר תקופת ההתיישנות תהיה שנה.

למעשה אם התקבל דו"ח שחורג מזמנים אלו הרי ניתן לפנות למשטרה ולבקש לבטלם בטענת התיישנות.

נושאים נוספים לקריאה:

תוך כמה זמן מגיע דוח מהירות מצלמה או רמזור אדום?

דוגמה לביטול דו"ח מהירות מצלמה בטענת התיישנות על ידי:

במקרה זה מדובר בדו"ח מהירות מצלמה, כאשר בבדיקה שערכתי לעומקם של דברים ותאריכים עלתה טענת ההתיישנות. והקבלה בבית המשפט תעבורה והדו"ח בוטל.

המחיקות הינם לכל פרט מזהה של הלקוח המאושר:

1

2

סיכום:

חשוב להבין שהשאלה אינה רק תוצאה של חוסר סבלנות או רצון לדעת האם קיבלנו דו"ח מהירות או אור אדום, למעשה הידע של פרקי הזמן הנדרשים למשלוח הדו"ח חשובים לנו על מנת לדעת האם ניתן בכלל לבטל את הדו"ח בטענת התיישנות.

מאת: עו"ד אלי אנושי עו"ד תעבורה – שופט תעבורה בדימוס, מחבר הספר: גזר דין – מפתח ענישה בעבירות התעבורה.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *