זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה

כתב אישום בתאונת דרכים – העדות הנעלמת או חשיבות עורך הדין לתעבורה

לא ניתן להפריז בחשיבותה של ההתייעצות עם עורך דין תאונות דרכים לאחר מעורבות בתאונת דרכים. אבל חשיבות עורך הדין לתעבורה לא פוחתת אלא גוברת כאשר כבר מוגש כתב אישום ויש צורך בהתייצבות בבית המשפט לתעבורה, אך עוד קודם לכן עין בוחנת על חומר החקירה בתיק.

דוגמה מהחיים, תאונת דרכים, ככה זה מתחיל:

הלקוח מגיע למשרד, סיפורו די זהה לסיפורים רבים שאני שומע במשרדי, לפני מספק חודשים היה מעורב בתאונת דרכים בשעת לילה, נכון היה עייף, לא כל כך שם לב…הייתה תנועת רכבים מהירה הוא נכנס בעמוד, שנפל ופגע בהולך רגל, עניין של שניות. לא סימפטי – אבל גם לא סוף העולם.

לשאלתי לגבי גרסתו במשטרה, הוא מוסר כי מה כבר יכל לעשות בחקירה…, אין לו הסבר של ממש מלבד שאולי נלחץ מאיזה רכב חולף אלמוני וסטה מנתיבו. אגב החוקר מסר לו שאין בטענתו לסייע לו. טוב זו גרסתו, אך זאת רק נקודת הפתיחה עבורי.

הלקוח היה מעוניין בהסדר מהיר שיכלול כמה שפחות פסילה בפועל, כי לטענתו אין מה לעשות בנושא. הבהרתי לו שאין דבר כזה, שאסיים את תיקו או אפילו אגש לבחון הסדר עם תביעות התעבורה ללא עיון מקדים ומעמיק בחומר הראיות נגדו.

 

מתחילים לעבוד על חומר החקירה – ותנחשו מה:

לאחר צילום חומר החקירה בתיק תאונת הדרכים, התבררה תמונה מעניינת. מסתבר שאחד העדים, אותם עדים ניטרליים שמשמשים את המשטרה להכרעת התיק לטובת גרסת התביעה, מסר שאכן רכב הגיע מאחור ועקף בתוך הפקק תוך נסיעה בזיגזג רכבים והוא היה בטוח שתהיה תאונה בין הרכב הזה לרכב של הנהג שעשה תאונה. אך אז הרכב של הנאשם סטה ופגע בעמוד, מעניין לא?

עדה נוספת שדווקא קשורה להולך הרגל שנפגע, מסרה שהיא הייתה בטוחה שרכב השחור שנסע מהר (אולי הרכב העוקף) דהר במהירות וכמעט פגע ברכב שפגע בסוף עמוד, שסטה הצידה ממש שניה לפני ההתנגשות ואז פגע בעמוד.

מעניין, על פניו נראה ממש התעלמות טוטלית של המאשימה מאפשרות להסביר כיצד הייתה התאונה. רכב שמשתולל בכביש וגורם לרכב אחר לסטות מנתיבו. עכשיו הדילמה… לכפור באשמה ולפעול למען זיכוי ? או לפנות לתביעה להאיר עיניהם ?, הלקוח שכזכור לא בדיוק טען זאת בחקירתו….חבל שלא הגיע אלי קודם… בחר לאחר מחשבה בפניה לתביעה – ואתם יודעים מה, זה הצליח, טוב נו, אחרי רמז מבית המשפט לתעבורה בדיון הראשון.

ובסיום לקוח מופתע מהממצאים ומרוצה מאוד, בלשון המעטה.

 

המשמעות לגבי הנאשמים בתאונת דרכים בבית המשפט לתעבורה:

נכון, לא כל בדיקת חומר חקירה תסתיים בסגירת תיק או בתיקון סעיפי אישום והסדר מקל ביותר, אבל אין ספק שבדיקת חומר הראיות תיק בעין של מומחה, עין של עורך דין תאונות דרכים ותעבורה בעל וותק וניסיון ואפילו עין של שופט לשעבר יש בה כדי להאיר נקודות זכות לקראת משפט תעבורה עתידי.

על מנת לבחון את הכללים האמורים ביחס למקרה ספציפי ראוי להתייעץ עם עורך דין תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. אשר לו ניסיון רב בייצוג נהגים בתאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה.

 

לעוד מידע בנושא: מה עושים אחרי תאונת דרכים

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

עורך דין תאונות דרכים אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס – עורך דין תעבורה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *