זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה

עורך דין תאונות דרכים

לא ניתן להפריז בחשיבותה של התייעצות עם עורך דין תאונות דרכים לאחר מעורבות בתאונת דרכים. אבל חשיבות עורך הדין לתעבורה לא פוחתת אלא גוברת כאשר כבר מוגש כתב אישום ויש צורך בהתייצבות בבית המשפט לתעבורה, אך עוד קודם לכן עין בוחנת על חומר החקירה בתיק.

עורך דין תאונות דרכים – תאונה – דוגמה מהחיים, ככה זה מתחיל:

בתור עורך דין תאונות דרכים, עו"ד תעבורה מנוסה  ושופט תעבורה בדימוס, אני נתקל בסיפורים אין ספור הקשורים לעבירות תעבורה ותאונות שונות. במקרה הנוכחי הלקוח מגיע למשרד, וסיפורו די זהה לסיפורים רבים שאני שומע במשרדי. לפני מספר חודשים היה מעורב בתאונת דרכים בשעת לילה., נכון היה עייף, לא כל כך שם לב…הייתה תנועת רכבים מהירה הוא נכנס בעמוד, שנפל ופגע בהולך רגל. עניין של שניות, לא סימפטי, אבל גם לא סוף העולם כל עוד ישנו עורך דין תאונות דרכים לצידך.

לשאלתי לגבי גרסתו במשטרה, הוא מוסר כי מה כבר יכל לעשות בחקירה, אין לו הסבר של ממש, מלבד שאולי נלחץ מאיזה רכב חולף אלמוני וסטה מנתיבו. אגב החוקר מסר לו שאין בטענתו לסייע לו. טוב זו גרסתו, אך בתור עו"ד תאונות דרכים מנוסה, זאת רק נקודת הפתיחה עבורי.

הלקוח היה מעוניין בהסדר מהיר שיכלול כמה שפחות פסילה בפועל, כי לטענתו אין מה לעשות בנושא. הבהרתי לו שאין דבר כזה, שאסיים את תיקו או אפילו אגש לבחון הסדר עם תביעות התעבורה ללא עיון מקדים ומעמיק בחומר הראיות נגדו.

עורך דין תאונות דרכים – מתחילים לעבוד על חומר החקירה – ונחשו מה:

לאחר צילום חומר החקירה בתיק תאונת הדרכים, התבררה תמונה מעניינת. מסתבר שאחד העדים, אותם עדים ניטרליים שמשמשים את המשטרה להכרעת התיק לטובת גרסת התביעה, מסר שאכן רכב הגיע מאחור ועקף בתוך הפקק תוך נסיעה בזיגזג רכבים והוא היה בטוח שתהיה תאונה בין הרכב הזה לרכב של הנהג שעשה תאונה. אך אז הרכב של הנאשם סטה ופגע בעמוד, מעניין לא?

עדה נוספת שדווקא קשורה להולך הרגל שנפגע, מסרה שהיא הייתה בטוחה שרכב השחור שנסע מהר (אולי הרכב העוקף) דהר במהירות וכמעט פגע ברכב שפגע בסוף עמוד, שסטה הצידה ממש שניה לפני ההתנגשות ואז פגע בעמוד.

מעניין, על פניו נראה ממש התעלמות טוטלית של המאשימה מאפשרות להסביר כיצד הייתה התאונה. רכב שמשתולל בכביש וגורם לרכב אחר לסטות מנתיבו. עכשיו הדילמה… לכפור באשמה ולפעול למען זיכוי ? או לפנות לתביעה להאיר עיניהם ?, הלקוח שכזכור לא בדיוק טען זאת בחקירתו….חבל שלא הגיע אלי קודם… בחר לאחר מחשבה בפניה לתביעה – ואתם יודעים מה, זה הצליח, טוב נו, אחרי רמז מבית המשפט לתעבורה בדיון הראשון.

ובסיום לקוח מופתע מהממצאים ומרוצה מאוד, בלשון המעטה.

עורך דין תאונות דרכים אלי אנושי מתראיין אצל גדעון רייכר

המשמעות לגבי הנאשמים בתאונת דרכים בבית המשפט לתעבורה:

נכון, לא כל בדיקת חומר חקירה תסתיים בסגירת תיק או בתיקון סעיפי אישום והסדר מקל ביותר, אבל אין ספק שבדיקת חומר הראיות תיק בעין של מומחה, עין של עורך דין תאונות דרכים ותעבורה בעל וותק וניסיון ואפילו עין של שופט לשעבר יש בה כדי להאיר נקודות זכות לקראת משפט תעבורה עתידי.

על מנת לבחון את הכללים האמורים ביחס למקרה ספציפי ראוי להתייעץ עם עורך דין תעבורה אלי אנושי – שופט תעבורה בדימוס. אשר לו ניסיון רב בייצוג נהגים בתאונות דרכים בבית המשפט לתעבורה.

לעוד מידע בנושא: מה עושים אחרי תאונת דרכים

עו"ד תאונות דרכים – דוגמא לכתב אישום

כתב אישום בתאונת דרכים, המוטו המנחה את פעילות עו"ד אלי אנושי כעו"ד תעבורה, בתחום תאונות הדרכים הוא שרישיון הנהיגה הנו הרבה מעבר לפרנסה ונוחות, הוא מהווה חלק מחופש התנועה בדרך החיים בעולם מודרני ומתקדם וחסרונו ולו באופן זמני, פוגע פגיעה קשה ומהותית במרקם חייו של אדם. כיוון שהחשש לאובדן רישיון הנהיגה בעקבות תאונת דרכים הוא מוחשי ביותר ומוצדק. הרי חשוב להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום התעבורה בכלל ובתחום תאונות הדרכים בפרט.

לעו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, עורך דין תאונות דרכים ושופט תעבורה בדימוס, ניסיון רב שנים הן של ייצוג נאשמים בתאונות דרכים וקבלת זיכויים מוכחים בתיקי תאונות הדרכים מהקלים ביותר ועד לסבוכים הכוללים תאונות דרכים קטלניות, פציעות קשות ביותר, מקרים מרובי עדים וכן שימוש באנשי מקצוע כמהנדסים ומומחים בתחום על מנת לקדם את עניין לקוחותיו. שהיו מעורבים בתאונת דרכים. חלק מתיקי תאונות דרכים אלו מצאו דרכם לאמצעי התקשורת.

עו"ד אלי אנושי, בתקופת כהונתו כשופט תעבורה שמע, ניהל ופסק ביד רמה בתיקי תאונות דרכים רבים, חלקם מסוג פגע וברח, מהם סבוכים ביותר, תוך שמיעת מומחים מתחומים שונים ועדים רבים. חלק מתיקי תאונות דרכים אלו מצאו דרכם לאמצעי התקשורת.

 

כתב אישום בתאונת דרכים - עו"ד תאונות דרכים

באותו נושא

ועכשיו קבלו טיפ ועצה מעו"ד לתעבורה בנושא כתב אישום בתאונת דרכים ונהיגה ברשלנות, ואין זה המקום לפרטם במלואם. ואולם, חשוב לזכור כי פניה מהירה לעורך דין המתמחה בתאונות דרכים כעו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, סמוך למועד האירוע, על מנת לבחון את הזירה ולבוא בדברים עם גורמי אכיפת החוק המטפלים בכך לשם הבהרת התמונה האמתית לטובת הלקוח המעורב בתאונת דרכים, לעתים קרובות תוך שימוש בגורמי מקצוע נוספים שכל זאת טרם תחילת המשפט. יכולה להיות ההבדל בין זיכוי להרשעה בתאונת הדרכים  ובין פסק דין מחמיר לבין פסק דין מקל בתאונת דרכים.

מדריך בנושא תאונות דרכים שנכתב ע"י עו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, שופט בדימוס ניתן למצוא בקישור הבא: מה עושים אחרי תאונת דרכים

תאונת דרכים והפקרה לאחר פגיעה – פגע וברח

תאונת פגע וברח ?, חובת הסיוע לנפגעי תאונה הנה חובה מוסרית ומעבר לכך, סעיפי חוק שונים קיימים לחייב את משתמשי הדרך  לפעול ולמנוע מצב של הפקרה אחר פגיעה ולכן בכל מקרה נתון חשוב ביותר לבחון בקפדנות וליתן דגש על יסודות עבירת ההפקרה, אותם גורמים שכאשר מתגבשים על פי דין מקימים את עבירות ה"פגע וברח". בקליפת אגוז אציין כעו"ד לתעבורה, כי על פי החוק מדובר במעורבות, כנהג או כנוסע, בתאונה שישנו סיכוי סביר שנפגע בה אדם. ועזיבת מקום התאונה. מבלי לוודא אם יש צורך במתן עזרה לנפגעים ומבלי להזעיק עזרה. ברור שהגדרה רחבה זו יכולה לכלול מקרים רבים ביותר, כולל מקרים שבהם הנהג כלל לא אשם בתאונה ויתרה מזו מקרים שהנאשם כלל לא נהג… ברור כי במקרים אלו ישנה חובה פרקטית לעל הנאשם להיעזר באופן מידי בשרותיו של עו"ד מומחה כעו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, שופט תעבורה בדימוס.

מדריך קצר בנושא תאונות פגע וברח ניתן למצוא במאמר הבא שכתב עו"ד אלי אנושי. "פגע וברח, הפקרה ס' 64 לפקודת התעבורה".

חשוב לציין כי עו"ד אלי אנושי, עו"ד תעבורה, שופט תעבורה בדימוס הנו מנהל פורום תאונות קטלניות ותאונות פגע וברח מסגרת אתר LawGuide  המקושר לאתר nrg. שהרישיון בסכנה עו"ד אלי אנושי, עו"ד לתעבורה הוא הכתובת שלך.

 


אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.