נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות

 שימו לב, זו כתבה שהתפרסמה בynet  ביום 10.08.16.

האמת שאין בכך כל חדש, בהרצאתי בפני השופטים בשבוע שעבר, בעניין חידושי פסיקה בשכרות הסברתי כי בית המשפט המחוזי בתל אביב, אישר פסק דין שהרשיע נהג  שנהג נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות בנתיבי איילון ודחה את כל טענות ההגנה בנושא. כולל הטענה שעולה כל פעם מחדש, שאין צורך ברישיון נהיגה על אופניים חשמליות.
אין לכך כל קשר, שכן הוא לא הורשע בנהיגה ללא רישיון – אלא על נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות. דבר האסור על כל נוהג רכב, והגדרת רכב כוללת אופניים. אז שלא תגידו שלא הוזהרתם.

 רכב שיכור על אופניים חשמליים – ורישיונו נשלל

תושב גבעת שמואל בן 42 נעצר ובבדיקה נמצא בגופו פי 5 אלכוהול מהמותר. הרישיון נפסל ל-30 יום. הוא יזומן לבית משפט לתעבורה תוך שבוע וחצי

איתי בלומנטל פורסם:  10.08.16 , 10:38

גם ככה אפשר להיתפס: רוכב אופניים חשמליים נתפס בגילופין – ורישיונו נשלל על ידי המשטרה. זה קרה אתמול (יום ג') בשעות הצהריים בגבעת שמואל. במסגרת פעילות שוטרי התנועה נערכה לרוכב בדיקת שכרות, ובה נמצאו בגופו 1,025 מיקרוגרם אלכוהול לליטר, כמות הגבוהה כמעט פי חמישה מהמותר בחוק (240 מיקרוגרם לליטר).

הרוכב, תושב העיר בן 42, נלקח לשימוע במשרד התנועה במרחב דן ורישיון הנהיגה שלו נפסל ל-30 יום עקב נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות. תוך שבוע וחצי הוא יזומן לבית משפט לתעבורה לשיפוט מהיר. השוטרים לא יכלו להחרים את האופניים מאחר שעדיין אין להם סמכות לכך.

לאחר שנעצר על ידי השוטרים הודה הרוכב ששתה בקבוק וודקה לפני שהחל בנסיעה לכיוון ביתו. להגנתו טען שלא ידע שדין רכיבה על אופניים חשמליים כנסיעה ברכב ממונע. "לא ידעתי שזה אסור", אמר לשוטרים.

 

הבוקר התברר שהרוכב, שרכש את האופניים רק לפני כמה ימים, כבר הספיק להחזיר אותם לחנות ולהזדכות עליהם.

מהמשטרה ביקשו להבהיר כי "רכיבה על אופניים כמוה כרכיבה על כל כלי תעבורה אחר".

אין זו הפעם הראשונה שבה נשלל רישיון של רוכב שנתפס תחת השפעת אלכוהול. מקרה דומה אירע באשקלון בסוף 2015, אולם בעקבות פניית עורכי דינו אישר לו בית המשפט לחזור ולנהוג. כמו כן, במאי האחרון עוכב רוכב אופניים חשמליים שנתפס על ידי שוטרים ביפו כשהוא תחת השפעת אלכוהול.

בחודש שעבר אישרה ועדת הכלכלה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק לפיה פקחי רשויות מקומיות יוכלו לאכוף נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות וקורקינטים חשמליים. לפיכך, בקרוב יוכלו פקחי עירייה להטיל קנסות על רוכבי אופניים חשמליים שידברו בסלולרי וייסעו על המדרכה.

 

נהיגה בשכרות על אופניים חשמליות