ביטול פסק דין ניתן בהעדר – עו"ד תעבורה

ביטול פסק דין ניתן בהעדר – עו"ד תעבורה

ביטול פסק דין שניתן בהעדר, ביום בהיר אחד אתם מקבלים הודעה על כל שבית המשפט לתעבורה פסל את רישיון הנהיגה שלכם בגלל שלא הגעתם למשפט.
איזה משפט ?, מה משפט ? מה רוצים ממכם ? מותר לנהוג ? אסור לנהוג ? ומה עושים עכשיו ? על כך המאמר הבא. המשך קריאה…

הפקדת רישיון נהיגה - מתי ועד מתי צריך ???

הפקדת רישיון נהיגה – מתי ועד מתי צריך?

הפקדת רישיון נהיגה, קיבלתם פסילת רישיון נהיגה כעת או בעבר ואתה תוהים כיצד להפקיד ? עד מתי להפקיד ? היכן מחדשים ? ומה אם אין רישיון נהיגה תקף או בכלל ? ומה קורה אם גילתם או נזכרתם שהייתם צרכים להפקיד לפני שנים, האם יש התיישנות ?
על כל אלה ואף פסיקה חדשה מאפריל 2017, שעושה סדר בנושא הפקדת רישיון נהיגה בבלוג זה. המשך קריאה…

קיבלתי דו"ח ממצלמת מהירות

קיבלתי דו"ח ממצלמת מהירות – למרות הפרסומים בתי המשפט ממשיכים להרשיע

קיבלתי דו"ח ממצלמת מהירות, ואתה בטח חושב מצלמות המהירות אינן אמינות, שהרי כך ניתן לקרוא כמעט מידי יום בכותרות בתקשורת, יש בעיות, העדים אינם אמינים, התקן לא תקן והבדיקות שנערכו לא נערכו כראוי, זועקות הכותרות.
דע כי אין ספק שבימים אלו אכן נערך דיון ממשי בנושא בבית המשפט לתעבורה בעכו, וזה מקור הכותרות המעניינות המנבאות את סופם של המצלמות.
אבל, וזה אבל גדול הכותרות בעיתונים לא ממש מפריעות למשטרת ישראל להמשיך להגיש כתבי אישום ולדרוש להרשיע ומעבר לכך לא מפריע לבתי המשפט להמשיך והרשיע את הנאשמים שטוענים שמצלמות המהירות לא אמינות.
דוגמה לכך התקבלה ממש בימים אלו בבית המשפט לתעבורה ירושלים החלטה מפי השופטת שרית זוכוביצקי-אורי.
במאמר זה אסקור החלטה זו, תוך ציון מפורש שלא ייצגתי בתיק זה, ונדמה שתיק זה הנו דוגמה שראוי ללמוד ממנה, כיצד כותרות בעיתונים עדין לא מזכות במשפטים.

המשך קריאה…

קיבלתי דו"ח על עקיפה מסוכנת

קיבלתי דו"ח על עקיפה מסוכנת

קיבלתי דו"ח על עקיפה מסוכנת, מה עושים ?
עקיפה מסוכנת הינה שם כולל למקבץ של עבירות אותה מיחסת משטרת ישראל לנהגים במצבים שונים הקשורים לעקיפה.
ברור שלפי נסיבות המקרה ניתן להתאים סעיף ספציפי לנסיבות העבירה, אבל עוד בטרם נצלול לסעיפים השונים, חשוב לזכור כבר כעת כי בעבודה משפטית נאותה, ניתן לשקול להחליף סעיף וזאת על מנת להימנע מפסילת רישיון נהיגה ואף נקודות.

המשך קריאה…

קלות ראש - תיקון פרוטוקול

נהיגה בקלות ראש

נהיגה בקלות ראש הנה אחת מעבירות אותה מיחסת משטרת ישראל לנהגים אשר היו מעורבים בתאונת דרכים.
ישנם 2 סעיפים עיקריים שניתן ליחס לנהג המואשם בתאונת דרכים, האחד נהיגה בחוסר זהירות עבירה לפי תקנה 21 ג לתקנות התעבורה, והשנייה עבירה נהיגה בקלות ראש עבירה לפי תקנה 62 2 לפקודת התעבורה.
אולי המונחים נשמעים לכם דומים, אך יש הבדל של שמיים וארץ בינם.

המשך קריאה…

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות זיכוי – פלטי הינשוף עפו…

נהיגה בשכרות זיכוי נוסף שהתפרסם לאחרונה, שוב עוסק בהקפדה היתרה שעליה נדרשים השוטרים שעוסקים באכיפת העבירה של נהיגה בשכרות להקפיד.

עוד לפני כעשור שנים, בהחלטה תקדימית הצלחתי לזכות נאשם שהואשם בנהיגה בשכרות וזאת כיוון שהינשוף לא הופעל נכונה ולא הייתה הקפדה על נוהלי ההפעלה. המשך קריאה…

זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה

זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה – עו"ד אלי אנושי שופט בדימוס

זיכוי מגרימת תאונת דרכים קשה, זיכיתי אותו, כך בישר לנו השבוע שופט בית המשפט לתעבורה, לאחר שהתקבלה טענתי שאין להשיב לאשמה. זאת לאחר דיונים משפטיים וניהול הוכחות לא פשוטות מול תביעות התעבורה המקצועיות של משטרת ישראל.
הלקוח היה המום, עד דמעות, האושר והשמחה נראו ונשמעו עליו למרחוק. שכן במהלך המשפט הוא היה שותף למאבק המשפטי הלא פשוט בין שלוחת התביעות לביננו.
החלטת הזיכוי מדברת בעד עצמה, מובאת כאן במלואה בהשמטות המתאימות כמובן.

המשך קריאה…

זיכוי מתאונת דרכים עקב אי מתן זכות קדימה בצומת

זיכוי מתאונת דרכים עקב אי מתן זכות קדימה בצומת

זיכוי מתאונת דרכים , בית המשפט לתעבורה בירושלים מזכה נאשם וקובע שלא כל כניסה לצומת ולא כל חציה קלה של קו העצירה משמעו כניסה לצומת וחסימתו ולכן לא בכל מקרה יורשע נהג שיואשם בחסימת דרכו של נהג רק כי נכנס לצומת.

להתייעצות בנושא זיכוי מתאונת דרכים צלצלו מיד: 050-5738228.

המשך קריאה…

פסילה מנהלית בתאונת דרכים קשה

נהיגה בשכרות בדיקת מאפיינים

נהיגה בשכרות בדיקת מאפיינים, לא כולם יודעים אבל אם תעצרו על ידי המשטרה לבדיקת שכרות הרי בטרם תראו כלל את מכשיר הינשוף, תעברו מספר בדיקות מקדימות, אשר יכולות לחרוץ את גורלכם, לא פחות מבדיקת הינשוף, אחת מהן היא בדיקת המאפיינים או בשמע הרשמי "מבחן ביצוע". המשך קריאה…

נהיגה בשכרות פעם שנייה

נהיגה בשכרות פעם שנייה

נהיגה בשכרות פעם שנייה הינה עבירה חמורה ביותר, כנסת ישראל ובתי המשפט דואגים להבהיר זאת בענישה קשה ומיוחדת אשר משאירה את הנהג שהורשע בנהיגה בשכרות פעם שנייה ללא רישיון לתקופה ממושכת ולמעשה לפעמים גם מאחורי סורג ובריח. המשך קריאה…